prípravný zápas TJ LNV - FK Malé Leváre 4:4

07.03.2015 14:00

Zostava:

Michal Kubeňák /1. polčas/ - Roman Velický, Štefan Hrica, Juraj Tekula, Patrik Haramia - Martin Tománek, Tomáš Velický, Róbert Malík, František Orlík - Filip Hubek, Martin Kubeňák /Broskyň/, 65.min.

Striedačka: Luboš Adamec ml., /65. min./, Dominik Cigánek - /2. polčas/

Goly: Martin Kubeňák 1, Filip Hubek 2, Tomáš Velický 1

Chýbali: Peter Hílek - zranený, Jozef Cingel - po zranení, Ivan Kavecký - chorý, Norik Hubek - začína po zranení, Vladimír Cintula - práca

V sobotu sme odohrali svoj prvý a zároveň i posledný prípravný zápas na domácej prírodnej tráve s mužstvom FK Malé Leváre, účastník 5 Bratislavsej ligy. Počasie naozaj vyšlo, svietilo slnko i keď vietor, ktorý pofukoval nebol priam najteplejší, ale na futbal ideálne. Zápas sa nezačínal vyvíjať podľa našich predstáv, nakoľko sme už v 1. minúte inkasovali gól a prehrávali sme 1:0. Hráči Malých Levár boli spočiatku behavejší, rýchlejší a mali lepší štart na loptu. Nám sa podarilo, vyrovnať po peknej akcii, kedy bol na správnom mieste Broskyň, ktorý ako už tradične nezaváhal a bolo vyrovnané. Potom sme však po našich chybách, ako to bolo mnohokrát v minulosti zvykom, dostali ešte v 1. polčase ďalšie 2 góly a hneď to bolo do prestávky 1:3. Po zmene strán sa zdalo, že už náskok nedobehneme, keď ešte po jednej z akcií Leváre dali na 1:4. Bolo to asi v 60 minúte zápasu. Od tej chvíle sme však prevzali iniciatívu na naše kopačky, boli sme jednoznačne lepším mužstvom, z čoho pramenila i skutočnosť, že sme dokázali zo stavu 1:4 vyrovnať na 4:4, pod dvoch góloch Filipa Hubeka a jednej krásnej strele do šibenice Tomáša Velického. Musím však ešte dodať, že ďalšie 4 vyložené šance /Hubek, Malík/ zostali nepremenené. Levárom došli sily...

Vsuvkou zápasu bolo hrubé nešportové správanie mladého asi 23-24 ročného útočníka hosti, síce futbalistu, ale s podobným správaním to veľmi ďaleko nemôže dotiahnuť. Každého len biť, biť a biť. Veľký hrdina. Preto ho i rozhodca poslal z ihriska dolu, aby sa ukľudnil. Po jeho opätovnom návrate už nikto na ihrisku ani nevedel, že sa vôbec vrátil. Či už po futbalovej a tiež po jeho povahovej stránke...

Pre našu smolu sa navyše asi v 65 minúte zranil Broskyň, ktorému sa roztrhol predný krížny väz kolena, čím sa pre neho minimálne na rok, ak nie natrvalo jeho aktívne futbalové účinkovanie v TJ LNV skončilo. Držíme mu palce na skoré vyzdravenie a za všetko ostatné mu zatiaľ Ďakujeme.