5. majstrovský zápas LNV : Štefanov 3:0

19.04.2015 16:30

Prišla nedela a opäť nás čakal ďalší zápas. Na naše ihrisko pricestovalo mužstvo zo Štefanova, u ktorého sme na jeseň vyhrali 3:2, gólom v 90. minúte. Počasie futbalu prialo, svietilo slnko, takže nič negatívne z tejto stránky nebránilo, aby sa zápas nemohol odohrať.

Zostava: V bráne: Peter Hladký - obrana: Roman Velický, Jozef Cingel, Juraj Tekula, Patrrik Haramia - záloha: Martin Tománek, Peter Hílek /K/, Tomáš Velický, Vladimír Cintula - útok: Filip Hubek, Róbert Malík

Striedanie: Dušan Štajer, Štefan Hrica /nenastúpil z dôvodu choroby/, Norbert Hubek /nenastúpil z dôvodu bolesti nohy/, Michal Kubeňák

Chýbali: František Orlík /odcestovaný/, Ivan Kavecký /skončil/

Úvod zápasu, ako aj v podstate celý samotný zápas bol z našej strany mdlý, nepresvedčivý, i keď sme mali viac menej loptu na našich kopačkách celý zápas. Nebolo to však, ale to pravé orechové, to čo od nášho mužstva očakávame a na čo sme v poslednej dobe zvyknutý. Vypracovali sme si viacero gólových šancí, ktoré ostali nevyužité. V 20 min. Peter Hílek, po rohovom kope Róberta Malíka, nedokázal dopraviť loptu do prázdnej brány, nakoľko ju stihli hostia vykopnúť z bránkovej čiary. Po opätovnom rohu sa situácia opakovala, pričom Martin Tománek ju tentokrát nohou nedočiahol. O niekoľko minút po presnom dlhom pase Tomáša Velického prebral loptu v 11 stke Filip Hubek a vo vyloženej šanci zlyhal, netrafil bránu. Toto nás mohlo mrzieť asi v 30. minúte, kedy sa naši obrancovia nedohodli a ponúkli šancu útočníkovi hostí, ktorý išiel sám na našu bránu. Snažili sme sa ho dobehnúť, ale on z nepochopiteľných dôvodov začal utekať na roh 16 stky odkiaľ našu bránu prekopol. To bolo zo strany hostí v podstate všetko, čo si "sami" dokázali vytvoriť po celý zápas. Po zmene strán a polčasovom výsledku 0:0 sme chceli konečne streliť gól, ktorý by nás mohol nakopnúť. V 54. minúte sa nám to i podarilo, keď štandartnú situáciu z pravej strany zahrával Róbert Malík, pričom pred brankárom prebehol Vladimír Cintula, ktorý ho svojim pohybom zmiatol a lopta skončila v sieti. Po tomto góle sme mysleli, že by to končne mohlo ísť, ale práve naopak. Akoby sme sa uspokojili a hra zasa upadla k svojmu štandartu, ktorý bol dovtedy. Hostia hrozili iba zo štandartných situácii, ktoré sme im darovali, našimi neuváženými faulami v okolí 16 stky. Našťastie sme to ustáli. Navyše sme v 84. minúte pridali ďalší gól, ktorý strelil Filip Hubek, čo nás už upokojilo a v 90. minúte pridal ešte tretí a posledný gól Tomáš Velický. Nakoniec sme zápas zvládli na 100 %.

Aj takéto zápasy vo futbale sú a vždy budú.

Rozhodovali: HR - Juraj Flajžík, AR - Vladimír Vlk - obaja  100 % výkon.