3. majstrovský zápas LNV - Letničie 3:2

05.04.2015 16:00

Zostava: V bráne: Peter Hladký /hosťovanie zo Straží do 30.06.2015/, obrana: Ivan Kavecký, Jozef Cingel, Juraj Tekula, Patrik Haramia - záloha: Štefan Hrica, Tomáš Velický, František Orlík, Martin Tománek - útok: Filip Hubek, Roman Velický

Striedanie: Vladimír Cintula, Dušan Štajer, Norbert Hubek, Michal Kubeňák

V treťom majstrovskom zápase sme sa stretli s mužstvom, s ktorým sme sa delili o 3 miesto v tabuľke o skóre. Toto nasvedčovalo tomu, že to nebude jednoduchý zápas a že je všetko otvorené. Úvod nám vyšiel skvele, keď v 20. minúte otváral skóre na 1:0 František Orlík, po peknej akcii Tomáša Velického a Martina Tománka. Po tomto sme však herne upadli, i keď Letničie nebolo na tom o moc lepšie. V 40. minúte po chybe obrany sa k lopte na rohu 16. stky dostal útočník hostí Knap a ten strelou do šibenice vyrovnal na 1:1. Tento výsledok ostal do polčasu. Druhý polčas sa pre nás nezačal vôbec najlepšie, keď v 55. minúte opäť po zaváhaní našej obrany sa na 16. stke dostal k lopte Knap a tento prekonal nášho brankára po druhý krát. V tej chvíli sme prehrávali 1:2. V zápätí však rozhodca odpískal na opačnej strane pokutový kop, po faule na Romana Velického, čo sme sa potešili. K tomuto sa postavil náš strelec Filip Hubek a k našemu sklamaniu 11. stku nepremenil. V tej chvíli sme si mysleli, že zápas už bude ťažšie otočiť, i keď sme mali hernú prevahu. Prišla však 60. minúta a následný faul na najlepšieho hráča zápasu Martina Tománeka a opäť v 16. stke. K pokutovému kopu sa postavil Tomáš Velický a ten nezaváhal. Vyrovnal na 2:2. V tej chvíli sme sa ukludnili, prestriedali. V 70. minúte sme si vytvorili akciu, po ktorej sa dostal k lopte hosťujúci brankár, ten však zle odkopol loptu, túto zobral Martin Tománek bolo 3:2. Do konca zápasu sme mohli výsledok ešte zvýšiť, ale Patrik Haramia a František Orlík svoje vyložené šance nepremenili.

Rozhodovali: HR - Branislav Polakovič a AR - Marián Bednár